Скільки пам’ятають себе люди, завжди поряд з ними існували предмети, які наділялись особливою силою. Одним з таких предметів і була лялька-мотанка. Людина вигадала ляльку-мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали в неї свою енергію, певні думки і бажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв'язує увесь рід.
4 травня в бібліотеці-філії №8 відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки- мотанки «Берегиня роду». Бібліотекар розповіла присутнім про українську народну іграшку, яка ще здавна у кожній родині виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду. Майстриня Зоя Іванівна Красуляк розповіла про різні види ляльок-мотанок та їхнє призначення. Однією з найдавніших ляльок була «Травниця». Це лялька, яка наповнена запашними лікарськими травами, оберіг на здоров'я та гарний сон.
Учасники майстер-класу зробили яскраві, різнобарвні, наповнені духмяними травами ляльки-обереги. А ще - дізналися багато корисного про цілющі трави, якими необхідно наповнити ляльку. Майстер-клас з виготовлення ляльки -мотанки подарував присутнім море позитиву і хороший настрій на весь день.
Коментарі
Дописати коментар